Doprava ZDARMA: zásielkovňa od 30 Euro , pošta od 50 Euro.

Najčastejšie mýty o predlžovaní rias!

Najčastejšie mýty o predlžovaní rias!

Profesionálne predlžovanie rias sa v posledných rokoch stáva čoraz obľúbenejším. Metódy predlžovania rias sú neustále vylepšované a  rozvinuli sa do nádherných techník.

V tomto blogovom príspevku Vám  chceme pomôcť informovať zákazníkov o mýtoch, ktoré sa týkajú predlžovania rias.

 

Mýtus číslo 1 : Predĺženie mihalníc je bolestivé.

V každodennej praxi často stylisti počujú otázku, či je predlžovanie rias bolestivé. Profesionálne predlžovanie rias od správne vyškoleného stylistu  je úplne bezbolestné.

Správne vyškolení špecialisti na riasy sú schopní po konzultácii s klientom rozhodnúť ktoré možnosti a metódy sú najvhodnejšie pre daného klienta. Vďaka svojim odborným vedomostiam o materiáloch a metódach urobia z predĺženia rias pozitívny zážitok. Zákazník sa počas celej aplikácie rias cíti úplne bezpečne, uvoľní sa a získa krásne predĺžené riasy úplne bezbolestne.

Zákazníci majú právo na informácie ešte pred začatím aplikácie. Majú právo požiadať o certifikát a potvrdenia o ďalšom vzdelaní stylistu. Každý dobrý stylista sa pravidelne vzdeláva v odbornej oblasti, navštevuje školenia, veľtrhy a workshopy, aby mohol pokračovať v poskytovaní vynikajúcich poradenských služieb svojim klientom.

 

Mýtus číslo 2 : Po predlžovaní rias sú prirodzené riasy tenšie a kratšie

Zákazníčky sa často domnievajú, že sa ich prírodné riasy stávajú tenšími a kratšími po pravidelnej aplikácii umelých rias, čo vedie často k ukončeniu aplikácie.

Z dlhoročných skúseností môžeme povedať, že nie je dôvod, aby boli prírodné riasy iné ako predtým. Renomované štúdie s dobre vyškolenými odborníkmi venujú veľkú pozornosť tomu, aby prirodzené riasy neboli poškodené ani po mnohých rokoch predlžovania rias. Pri správnej aplikácii a výbere vhodného materiálu (vhodnej hrúbky a dĺžky rias) nedochádza k poškodeniu prírodných rias.

V niektorých prípadoch môžu zákazníčky mať pocit, že riasy sú tenšie a kratšie ako predtým, ale to je preto, že si zvykli na predlžovanie rias. Najmä ak majú dlhé mesiace alebo roky  husté, dlhé a krásne predĺžené riasy.

Už pred narodením každého človeka je pevne stanovená dĺžka, počet, hrúbka a zakrivenie rias. Riasy v priebehu života zostávajú nezmenené. Zmeny zaznamenávame iba v prípadoch, ktoré majú svoj pôvod v chorobe alebo pri hormonálnych zmenách. U zdravých ľudí  riasy dosiahnu svoju dĺžku, vypadnú a znovu dorastú.

 

Mýtus číslo 3 : Prírodné riasy po aplikácii vypadávajú

Ako už bolo uvedené v časti č. 2, riasy sú vystavené vlastnému cyklu rastu. V závislosti od genetickej predispozície sa počet rias veľmi líši. Priemer je 90 až 160 horných rias  a 75-80 spodných rias .

V priebehu viacmesačného cyklu rastu prirodzene vypadávajú jednotlivé riasy. Ale pretože každá riasa má svoj vlastný rastový cyklus, riasy nevypadávajú súčasne. Vo všeobecnosti riasy vypadávajú po približne 4 až 6 týždňoch.

Preto je vhodné aby zákazníčky chodili na dopĺňanie rias pravidelne každé 3 až 4 týždne.  

 

Mýtus číslo 4 : Medzi aplikáciami treba spraviť dlhšie prestávky

Pri profesionálnom predlžovaní rias nie je dôvod na to, aby ste museli mať dlhšie prestávky medzi aplikáciami. Vďaka prirodzenému cyklu rastu prírodných rias je strach, že zaťaženie riasou je príliš vysoké, úplne bezdôvodný. Správne vyškolení stylisti rias vyberajú  riasy  správnej dĺžky, hrúbky a zatočenia, aby sa zabránilo poškodeniu prírodných rias. U správne vyškolenej stylistky  si môžu zákazníčky bez obáv nechávať aplikovať mihalnice aj niekoľko rokov.

 

 

 

Mýtus číslo 5 : Sú denné aktivity obmedzené po predĺžení rias?

V našom  nasledujúcom blogovom článku "10 najväčších chýb zákazníčok za prvých 48 hodín"  Vám poskytneme rozsiahle tipy, ako sa môžu zákazníčky správať správne počas prvých 48 hodín po predĺžení rias.

Po úplnom vytvrdnutí lepidla na riasy sa môžu vykonávať každodenné aktivity ako šport, opaľovanie, návštevy v saune, kozmetické ošetrenie atď. úplne bez obmedzení. Po porade so stylistkou stačí len upraviť cyklus dopĺňania podľa individuálnej potreby.

 

 Mýtus číslo 6 : Predĺžené riasy vypadávajú pri čistení

Pravidelné čistenie rias je základnou požiadavkou pre zdravé prírodné  a čisté predĺžené rias. Praktické skúsenosti ukazujú, že pravidelné čistenie je nevyhnutné pri Volume aplikácii, najmä v Maga Volume. Vzhľadom na hustotu objemových rias je možné dosiahnuť dostatočnú hygienu a čistotu len pri špeciálnych výrobkoch, ako je šampón na riasy (citlivý šampón aplikovaný štetcom). Pri každodennom čistení predĺžených rias zabránite zvýšenému nahromadeniu baktérií, čo môže viesť k zápalu očných viečok, vzniku jačmeňa alebo krupice. O hygiene Vás budeme podrobnejšie informovať aj v našich ďalších príspevkoch.

Obavy, že aplikované  riasy vypadnú rýchlejšie prostredníctvom denného čistenia, sú neopodstatnené. Praktické skúsenosti mnohých štúdií ukazujú, že zákazníčkam, ktoré si pravidelne čistia predĺžené riasy  šampónom na riasy, vydržia aplikované riasy dlhšie.

Záver: Pri vhodnom výbere správne vyškolenej stylistky bude pre Vás aplikácia rias vždy pozitívnym zážitkom. Po aplikácii už len treba dodržiavať rady Vašej stylistky a správnu hygienu!!!