Doprava ZDARMA: DPD od 100 €, zásielkovňa od 150 €.

C- RETINAL

C-RETINAL transformuje anti-fotoaging účinnosť regenerácie, spevnenia a výživy pleti, ktorá sa zameriava na vrásky, hyperpigmentáciu a stratu pevnosti, čím sa dosiahne omladená a obnovená pleť.

ČO JE FOTOAGING?

Ide o proces predčasného starnutia kože spôsobený dlhodobým a opakovaným vystavením ultrafialovému (UV) žiareniu zo slnka alebo umelých zdrojov.

Fotostarnutie sa prejavuje známkami, ako sú vrásky, škvrny, ochabnutosť, suchosť a strata elasticity. Fotostarnutie je kumulatívny jav, ktorý závisí od množstva a kvality UV žiarenia prijímaného po celý život. UV žiarenie poškodzuje DNA kožných buniek, mení génovú expresiu a spôsobuje chronický zápal, ktorý generuje oxidačný stres a uvoľňuje voľné radikály. Tieto faktory prispievajú k odbúravaniu kolagénových a elastínových vlákien, ktoré sú zodpovedné za pevnosť a pružnosť pokožky.

ČO JE VÝKONNEJŠIE, RETINAL ALEBO RETINOL?
Retinal je ďalšia forma vitamínu A, ktorá rovnako ako retinol stimuluje regeneráciu buniek a produkciu kolagénu, bojuje proti škvrnám a škvrnám po akné. Je to však silnejšia zložka, rýchlejšie a ľahšie znášaná všetkými typmi pleti.

Retinol aj retinal teda reagujú na kožu oxidáciou a stávajú sa skutočne účinnou aktívnou zložkou. Čo sa stane, je, že retinal je silnejší, pretože jeho proces premeny je kratší, pretože sa na koži premieňa priamo na kyselinu retinovú. Retinol musí byť najprv premenený na retinal, čo znamená dvojitú oxidáciu.

Retinal je až 11-krát rýchlejší a trikrát výkonnejší ako retinol. Ďalšou výhodou retinalu je, že má antibakteriálne vlastnosti, vďaka čomu je ideálny aj pre problematickú pleť (s akné, rosaceou a pod.).

Najpredávanejšie

c retinal set
 
€93,90
c retinal serum
 
€45,90
c retinal
 
€56,90
Stránka 1 z 1 - 3 položiek celkom

Cena

4594
14594
c retinal
€56,90
Kód: 183
c retinal set
€93,90

OBSAH SETU: C-RETINAL CREAM 50ml C-RETINAL SERUM 35ml BIJIN čistiaci krém 50ml

Kód: 184
c retinal serum
€45,90
Kód: 181